تجربه دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی

تجربه: دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی قبض برق

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

نهاوندیان گفت: علی‌رغم همه مشکلات، کشور عزیزمان ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی دنیا را داشت. 

بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

عبارات مهم : ایران

نهاوندیان گفت: علی رغم همه مشکلات، کشور عزیزمان ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی دنیا را داشت.

به گزارش گروه تحریریه سایت، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در همایش تجارت کشور عزیزمان ایران و عراق با تاکید بر اهمیت وقت اجرای این همایش اظهار کرد: بعد از ناکامی و نابودی تروریست تکفیری در عراق ، اکنون مناسب ترین وقت جهت برگزاری چنین همایش تجاری و صحبت راجع به توسعه اقتصادی میان دو کشور است.

بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

وی در ادامه افزود: حاصل این مجاهدات توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور هست، لیکن کشور عزیزمان ایران به عنوان همسایه عراق بر تمامیت ارضی یکپارچگی کشور عراق، تاکید می کند.

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به لزوم نگاه به رویدادها و اتفاقات 14 ساله گذشتۀ کشور عزیزمان ایران و عراق ادامه داد: باید با نگاه به گذشته و بررسی طرح ها و کارها انجام شده است جهت توسعه روابط، برنامه هایی در این زمینه صورت گیرد، لیکن عراق سال های پر فراز و نشیبی اعم از فتنه انگیزی تکفیری ها را به خود دیده و کشور عزیزمان ایران هم در این سال ها تحریم های اقتصادی زیادی را مجبور و از سر گذرانده هست. اکنون کشور عزیزمان ایران توان مندتر از گذشته و عراق یکپارچه تر از قبل حاضر شده است است.

نهاوندیان گفت: علی‌رغم همه مشکلات، کشور عزیزمان ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی دنیا را داشت. 

این مقام مسوول بیان کرد: آموخته ایم که با اتکا به خود و در عین حال با برقراری ارتباط عزتمندانه با دنیا می توانیم بر توطئه ها فائق آییم.

نهاوندیان در این خصوص افزود: در گذشته یک ترساندن مبنی بر تحریم اقتصادی در یک مجمع کوچک در گوشه ای از دنیا باعث التهاب و نوسان در بازار کشور عزیزمان ایران می شد، ولی چندی پیش صحبت های رییس جمهور آمریکا که چیزی جز لفاظی و بی ادبی نبود، با پایداری تمام قدی تجار و افراد اقتصادی و جواب کشورهای اروپایی، مبنی بر استواری ادامه روابط کشور عزیزمان ایران مواجه شد.

وی با اشاره به کم کردن تورم و رشد اقتصادی در بخش های متفاوت کشور گفت: بعد از برجام، این دنیا بود که نظاره گر ظرفیت های اقتصادی کشور عزیزمان ایران بود و امروز موسسات مطالعات بین المللی چه شخصی و چه دولتی کشور عزیزمان ایران را یک وقت اقتصادی هزار میلیارد دلاری معرفی می کنند. نباید از این توصیه هم غفلت شود که رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران در سال گذشته رتبه اول را در دنیا داشته است.

بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

محمد نهاوندیان با تاکید بر اینکه توسعه روابط اقتصادی با متشکل از رویکردی تجاری به همراه رویکردی توسعه ای باشد، بیان کرد: رویکرد تجاری ممکن است به سرعت متصل شود، ولی در عین حال احتمال قطع آن هم وجود دارد. رویکرد توسعه وقت بر بوده ولی پایدار خواهد بود، به این موجب این دو باید مکمل یکدیگر باشند.

این مقام مسوول با اشاره به لزوم وجود مولفه های یکسان جهت برقراری رویکرد توسعه ای میان دو کشور تصریح کرد: اگر دو کشور ذخایر یکسان داشته باشند، باید سرمایه گذاری یکسان انجام شود از سوی دیگر کشور عزیزمان ایران و عراق در زمینه فرهنگی نیز مولفه های یکسان فراوانی دارند. به عنوان نمونه راهپیمایی اربعین پرشکوه ترین زمینه بروز این اشتراکات فرهنگی میان دو کشور هست، به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که فرهنگ یکسان در بین کشور باید به توسعه یکسان کشور عزیزمان ایران و عراق بینجامد.

نهاوندیان گفت: علی‌رغم همه مشکلات، کشور عزیزمان ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی دنیا را داشت. 

وی در این خصوص تصریح کرد: توسعه یکسان نیاز به نهادسازی یکسان دارد، به طوریکه شرکت ها به صورت یکسان تشکیل و مطالعات و بررسی ها به شکل اشتراکی صورت گیرد تا باعث توسعه روابط و پایداری آن شود.

نهاوندیان با اشاره به اینکه با توجه وجود وقت ها باید موانع موجود هم مورد بررسی و برطرف قرار گیرد، یادآور شد: یکی از این موانع روابط بانکی میان دو کشور بوده که هنوز متناسب با دیگر زمینه ها اصلاح نیافته هست، مسئله دیگر شرکت دهی و هماهنگی میان بخش های شخصی هر دو کشور هست، لیکن انتظام این بخش موجب حجم دهی و زیاد کردن روابط خواهد شد، همچنین مسئله حمل ونقل در سال های گذشته از دیگر موانع است که البته اقداماتی در این زمینه انجام شده، ولی هنوز مستلزم بعضی کارها و برنامه است.

بیانات ترامپ تأثیری بر بازارهای کشور عزیزمان ایران نداشت

وی در خاتمه گفت: برطرف موانع و حل بوروکراسی ها باعث تسهیل امور و تسریع روابط خواهد شد

واژه های کلیدی: ایران | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz