تجربه دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی

تجربه: دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی قبض برق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است / رییس جمهور

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری پیش از ظهر سه شنبه بعد از دیدار از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی د

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است / رییس جمهور

رییس جمهور: اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است

عبارات مهم : خارجی

رییس جمهور اعلام کرد: اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری پیش از ظهر سه شنبه بعد از دیدار از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی در جلسه ای با حضور مدیران دولتی و فعالان بخش شخصی حوزه نفت با بیان اینکه نفت به طور کلی صنعتی کاملا راهبردی جهت ما، منطقه و دنیای صنعتی است اظهار کرد: هیچگاه در کشور عزیزمان ایران نفت یک مسئله اقتصادی نبوده بلکه در ابتدا به عنوان یک عنوان سیاسی مطرح بوده و در مراحل بعدی پرسشها اقتصادی، اجتماعی و دیگر پرسشها را در پی داشته است.

وی اظهار کرد: ممکن است صنایع مهم و ارزشمند دیگری در کشور وجود داشته باشد ولی نفت دارای جایگاه خاص هست. امروز بسیاری از پرسشها حتی نان روزانه مردم نیز وابسته به انرژی است و اگر روزی مشکلی جهت گاز پیش بیاید، نانوایی ها نیز با مسئله مواجه خواهند شد.

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است / رییس جمهور

رئیس جمهوری تصریح کرد: نفت صنعتی خاص و مهم جهت دیپلماسی و قدرت ملی ما است و کشوری که بتواند نفت و پتروشیمی و فرآورده های نفتی صادر کند، دارای قدرت است.

روحانی با اشاره به دیدار امروز خود از نمایشگاه نفت و بعضی غرفه های متعلق به شرکت های داخلی در حوزه نفتی خاطر نشان کرد: آنچه که امروز دیدم نمونه کوچکی از تلاش های بسیار بزرگی است که در حوزه نفت و انرژی در کشور انجام می شود. در این زمینه نخستین گام ایجاد رابطه خوب ودرست میان دولت و شرکت ها است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری پیش از ظهر سه شنبه بعد از دیدار از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی د

وی ادامه داد: اگر دولت و شرکت های بخش شخصی به هم اعتماد داشته باشیم و به یکدیگر کمک و دقیق باهم صحبت کنیم و راست بگوییم و درست حرف بزنیم بسیاری از پرسشها برطرف می شود.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اعتماد و اتکا کردن یک دستگاه اجرایی به یک فناوری موضوعی بسیار مهم هست، گفت: در پرسشها حساس از جمله بخش نفت، دقت اهمیت زیادی دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در بعضی از حوزه ها در پیش برد امور چاره ای جز ریسک کردن نداریم، اظهار کرد: کار یکسان با فناوری خارجی و سپس دستیابی به استقلال کامل راهی میان بر هست. همکاری با شرکت های معروف قابل اعتماد و اتکای خارجی در شروع کارها حساس راهی میان بر است که ممکن است ما را سریعتر به نتیجه مطلوب برساند.

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است / رییس جمهور

روحانی تاکید کرد: شرکت های داخلی باید به این اعتماد کنند که دولت و دستگاه های اجرایی هرکجا بدانند ساخت داخلی مطمئن ایجاد شده، خرید خارجی را در آن زمینه قطع خواهند کرد. حتی اگر جنسی که در داخل ساخته می شود دارای عمری کمتر و قیمتی زیاد از مورد خارجی باشد، بازهم حتما قابل قبول خواهد بود چراکه به غیر از این روش نمی توان صنعت داخلی را متحول کرد و آن را روی ریل سرعت انداخت.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: وزارت نفت امروز مصمم است که از توان و امکانات داخلی استفاده کند. کاری که بخش شخصی و فعالان حوزه نفتی انجام می دهند، کاری بسیار ارزشمند است که تنها کمک اقتصادی محسوب نمی شود بلکه در کنار فوایدی که جهت اقتصاد و اشتغالزایی کشور دارد، امید، نشاط و غرور ملی را به وجود می آورد که بسیار ارزشمندتر هست. ملت ما باید به آینده خود کاملا امیدوار باشند و جهت شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان داخل کشور احساس غرور کنند. این غرور و امید یک سرمایه بزرگ است که به ما قدرت و روحیه می دهد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری پیش از ظهر سه شنبه بعد از دیدار از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی د

به گزارش ایسنا، مدیر جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح های مهم دولت در حوزه نفت، گاز و انرژی خاطر نشان کرد: حفظ و حراست و نگهداری از میدان ها و منابع نفتی و گازی و استفاده بهتر و حداکثری از این میادین به جای صرف وقت و هزینه جهت انجام اکتشافات تازه از جمله طرح های در دست دولت در حوزه نفت هست. براساس اعلام وزیر نفت سرمایه گذاری جدیدی که در حوزه نفت انجام شده است است عمدتا جهت آن است تا بتوانیم میزان تولید همه بخش ها و مخازن مورد استفاده را زیاد کردن دهیم. این اقدام علاوه بر منابع و سرمایه، مدیریت و تکنولوژی مورد نیاز خود را می خواهد.و اگر بتوانیم برنامه ای دقیق و مدیریتی صحیح در این زمینه داشته باشیم بالاترین قدرت نرم و تکنولوژی را در اختیار خواهیم داشت.

روحانی با اشاره به امکان جذب راحت تر سرمایه داخلی و خارجی در بخش نفت گفت: یکی از امتیازاتی که نفت دارد این است که نسبت به سایر بخش ها راحت تر سرمایه داخلی و خارجی را جذب می کند و مورد اعتماد قرار می گیرد. شرکت های ملی نفت و گاز به علت اعتباری که دارند و اعتمادی که به آنها می شود، می توانند با امضای خود سرمایه های بسیاری را جذب کنند.

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است / رییس جمهور

وی همچنین با اشاره به نحوه حمایت دولت از بخش شخصی حوزه نفت خاطر نشان کرد: کمک بزرگی که دولت جهت فعالان حوزه نفتی می کند در ظاهر ایجاد تسهیلات مالی و خرید تولیدات آنها است ولی اقدام مهمتر آن است که دولت فضای مناسب جهت کار و فعالیت را جهت این شرکت ها ایجاد نماید. در این زمینه اگر رابطه ما با همسایگان خوب و با دنیا رابطه حساب شده است نباشد با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

روحانی ادامه داد: ایجاد فضای مناسب جهت سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور از کارهای مهم دولت هست. این دولت از روز اول مبنای برنامه اش بر این بوده که تعاملی درست، صحیح و سازنده و موثر و به تعبیر خودمان برد-برد با دنیا داشته باشد.

وی اظهار کرد: ممکن است شرایطی استثنایی در هر زمانی پیش بیاید و آدم خاصی در کشور حاکم شود ولی این عنوان همواره در دنیا بوده ولی الان عبور خواهیم کرد. ممکن است دو ماه یا سه ماه درگیر آن مسئله باشیم ولی از آن عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهوری تصریح کرد: اساس سیاست ما این است که با دنیا کار کنیم و تعامل سازنده داشته باشیم یک نمونه از اجرای این سیاست کار مشترکی است که می خواهیم با آذربایجان انجام دهیم. در این زمینه جهت نخستین بار با یک کشور همسایه روی یک مخزن دریایی در حال سرمایه گذاری و کار یکسان هستیم. ممکن است این کار را با همسایگان دیگر از جمله ترکمنستان نیز انجام دهیم. در بسیاری از موارد ما دارای منابعی یکسان با همسایگان هستیم که جهت مردم بسیار مهم است که در این زمینه سرمایه گذاری ها با سرعت بیشتری انجام شود. در حال حاضر در بخش غرب کارون و همچنین پارس جنوبی باید با سرعت بیشتری تلاش کنیم تا از منابع یکسان استفاده بیشتری ببریم.

روحانی باا براز امیدواری نسبت به تکمیل چند فاز دیگر پارس جنوبی تا آخر سال و اتمام این پروژه تا آخر دوره دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: تلاش بعدی که در این زمینه باید انجام دهیم پایدار کردن تولیدات پارس جنوبی است.

وی با بیان اینکه طرح های مهمی در حوزه نفت و گاز داریم و جهت اجرای آنها نیز عجله داریم، ادامه داد: در این زمینه وقت جهت ما بر مبنای سال نیست بلکه باید بر مبنای ماه باشد و در این مبنا برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به پروژه خط لوله جاسک اظهار کرد: کاری که امروز وزارت نفت انجام می دهد و باید در این زمینه حتما باید بخش شخصی مورد حمایت قرار بگیرد، عنوان خط لوله نفت جاسک هست. بایدتلاش کنیم تا نفت را از طریق لوله به جاسک برسانیم تا بتوانیم ازاین بندر در آینده شاهد صادرات نفت به کشورهای متفاوت باشیم.

رئیس جمهوری تامین مالی مورد نیاز پروژه های نفتی را از دیگر کارها در دستور کار وزارت نفت بیان کرد و گفت: استفاده از منابع بانکها و همچنین صندوق توسعه ملی از روشهای تامین نیاز مالی پروژه های نفتی است ولی امروز بخش نفت خود می تواند با ایجاد یک صندوق، از مردم و بخش شخصی جهت همکاری در پروژه ها دعوت کند. براساس گفته وزیر نفت اگر 50 درصد از درآمد این پولها مورد استفاده قرار بگیرد، سرمایه اولیه سه ساله باز می گردد. برهمین اساس وزارت نفت ابتدا باید روی پای خود بایستد و صندوق مورد نظر خومد را تشکیل دهد ولی اگر باز هم به سرمایه نیاز داشت از جانب بانکها موردحمایت قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت حوزه های پایین دستی نفت خاطر نشان کرد: مهمترین عنوان پایین دستی نفت بخش پتروشیمی هست. این بخش به لحاظ درآمد و همچنین فعال شدن صنایع پایین دستی خود و اشتغالی که به همراه دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

روحانی با ابراز امیدواری نسبت به افتتاح سه مجمتع پتروشیمی کاوه، بوشهر و مرجان تا آخر سال گفت: اگر این پروژه ها و همچنین پروژه مربوط به فاز های پارس جنوبی تا پیش از 22 بهمن امسال افتتاح شود ما خوشحال تر خواهیم شد چراکه ما امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و این موضوعی است که ظاهرا جهت خیلی ها ثقیل واقع شده است است انشاالله ما مراسم خوش حالی چهل سالگی انقلاب را باشکوه برگزار خواهیم کرد و دشمن های ما خواهند دید که مردم ما با استقامت و ایستادگی خود وارد چهلمین سال انقلاب خود خواهند شد.

وی با بیان اینکه ملت ما مسیر خود را سالهای سال ادامه خواهند داد، ادامه داد: مردم ما تصمیم گرفتند که مسیر استقلال،آزادی و اسلام را طی کنند جوانان ما نیز چنین عقیده آی را دارند و اگر صدها بار دیگر هم جهت مردم ما رفراندوم بگذارند، بازهم بیش از 98 درصد به ا ستقلال، آزادی و مردم سالاری رای می دهند. مردم اساس نظام را قبول دارند با این حال ممکن است شیوه دولتها را کسی نپسندد ولی دولتها موقت هستند ولی آنچه که می ماند اراده ملت کشور عزیزمان ایران است.

رئیس جمهوری تاکید کرد: به عنوان دولت اعلام می کنم که علاوه بر حمایت از طرح های اعلام شده است از سوی وزارت نفت از فناوری های جدید، خوداتکایی و رسیدن به تولید داخلی در همه صنایع پشتبیانی می کند و وزارت نفت، معاونت علمی و فناوری و وزارت علوم و مراکز تحقیقاتی کشور از این کارها حمایت خواهند کرد. همچنین تصمیم دولت این است که هر کالای داخلی که تولید شد اگر مورد قبول قرار داده شد حتما ما خریدار آن باشیم.

وی با اشاره به برنده شدن تعدادی از شرکت های ایرانی در مناقصه های مربوط به پروژه های بین المللی خاطر نشان کرد: این که شرکت های داخلی ما در کنار شرکت های خارجی قرار بگیرند و در برابر آنها در مناقصه ها برنده شوند، جهت کشور افتخاری بزرگ است.

روحانی در آخر با اشاره به طرح وزارت نفت جهت گازرسانی به روستاها با تاکید بر اینکه با این اقدام علاوه بر ایجاد اشتغال و توجه به پرسشها زیست محیطی رفاه مردم نیز مورد توجه قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: تا آخر امسال روزانه بیش از ده دِه و در مجموع پنج هزار روستای دیگر به روستاهای دارای گاز کشور اضافه می شود که این اتفاقی بسیار ارزشمند و مهم است.

واژه های کلیدی: خارجی | پروژه | وزارت علوم | سرمایه گذاری | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz