تجربه دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی

تجربه: دستگاه شارژر انرژی شارژر برق مصرفی قبض برق

گت بلاگز عمومی آلودگی هوا و قوانین تازه در مورد آن

هوای آلوده، حتی در سطوح پایین نیز خطر فوت را جهت ما به طور جدی زیاد کردن می دهد. برطبق تحقیقات تازه آلودگی هوا میتواند

آلودگی هوا و قوانین تازه در مورد آن

هوای آلوده، حتی در سطوح پایین نیز خطر فوت را جهت ما به طور جدی زیاد کردن می دهد. برطبق تحقیقات تازه آلودگی هوا میتواند زندگی افراد سالخورده امریکایی را حتی در مناطقی که دارای سطوح آلودگی پایین تر از استانداردهای ایمنی ملی هستند، کوتاه تر سازد. اگر چه ممکن است عوامل دیگری به غیر از آلودگی هوا، مسئول زیاد کردن فوت و میر در میان سالمندان باشد؛

آلودگی هوا و قوانین تازه در مورد آن

آلودگی هوا

مطالعه یکی از نویسندگان این تحقیق به نام دکتر فرانسیسکا دومینیچی، پروفسور بیولوژیست دانشگاه هاروارد، نشان دهنده شواهد رسمی مختصری از زیاد کردن ریسک فوت ناشی از آلودگی هوا در ایالات متحده است.

دکتر دومینیچی میگوید: “اشتباه نکنید، ما باید استانداردهای آلودگی هوا را به جای ضعیف کردن، تقویت کنیم؛ ما نیاز داریم تا کمک هزینه آژانس حفاظت از محیط زیست را زیاد کردن دهیم”. پژوهشگران اقداماتی را در باره اینکه،” آیا سطح آلودگی در نظر گرفته شده است قابل قبول فعلی از طرف موسسات، میتواند هنوز هم جهت سلامت انسان خطرناک باشد یا خیر”، انجام دادند.

دکتر دومینیچی گفت: شواهد گسترده ای در مورد اثرات مضر الودگی هوا بر سلامت انسان وجود دارد؛ ولی آن چیزی که نمیدانیم این توصیه است که آیا عوارض مضر آلودگی هوا، جهت سطوح زیر استانداردهای ایمنی از طرف آژانس حفاظت محیط زیست، همچنان ادامه دارد یا خیر؟ وی همچنین افزود: هنوز مشخص نیست که کدام دسته از افراد در بین مردم آسیب پذیرتر هستند.

تیم تحقیقی دکتر دومینیچی، سوابق بهداشتی 61 میلیون سالخورده را که تحت پوشش مواظبت های بهداشتی پزشکی بودند، در 48 ایالت در بین سالهای 2012-2000 مورد بررسی قرار دادند. محققان در جستجوی ارتباط بین میزان مرگ و میر و سطوح آلودگی های محلی با تعیین کد پستی آنها بودند. محققان با نگاه کردن به سطوح ذرات ریز که به عنوان PM2.5 آشنا میشود، ارتباطی را بین زیاد کردن آلودگی این ذرات از 10 میکروگرم در متر مربع به 3/7 درصد زیاد کردن در میزان فوت و میر یافتند. ولی این مطالعه ثابت نکرد که آلودگی هوا باعث زیاد کردن خطر فوت میشود.

هوای آلوده، حتی در سطوح پایین نیز خطر فوت را جهت ما به طور جدی زیاد کردن می دهد. برطبق تحقیقات تازه آلودگی هوا میتواند

با این حال دکتر دومینیچی افزود: ما دریافتیم که حتی زیاد کردن کوچکی از سطوح آلودگی هوا در نواحی که سطح آلاینده ها معمولا پایین هست، باعث زیاد کردن ریسک فوت و میر افراد آن مناطق نیز میشود. محققان همچنین شواهدی را مبنی بر این که مردان، سیاهپوستان و فقرا با خطر بیشتری در مورد مرگ زودرس در نتیجه آلودگی هوا روبرو هستند، یافتند. محققان افزودند: اثر این آلودگی بر سیاه پوستان، سه برابر کل جمعیت مورد مطالعه می باشد.

این گروهها ممکن است نسبت به اثر جمعیت ناشی از شرایط زندگی، رفتارهای ناسالم، دسترسی کمتر به مواظبت های بهداشتی و شاید دریافت مواظبت های بهداشتی بی کیفیت تر، حساس باشند. دکتر دومینیچی افزود: شرایط بهداشتی مثل بیماریهای مزمن نیز میتوانند در آن نقش داشته باشند.

وی افزود: اگر ما بخواهیم هر سال به طور میانگین میزان ذرات PM2.5  را فقط 1 میکروگرم در هر متر مکعب، در سراسر کشور کم کردن دهیم، میتوانیم هر ساله 12000 زندگی نجات دهیم؛ در نتیجه کم کردن سطح 5 میکروگرم در هر متر مکعب، جان 64000 نفر را درسال نجات می دهد.

این مطالعه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد. دکتر درازن سردبیر مجله، در یک مقاله نوشت: شواهد، به مقدار زیادی نشان می دهد که ما باید تعهد خود را نسبت به هوای پاک دوبرابر کنیم. دکتر درازن افزود: این تحقیق نشان می دهد که قوانین سختگیرانه تر در مورد آلودگی هوا جان مردم را نجات خواهد داد. ولی آیا او فقط جهت گروه کر موعظه میکند؟ دکتر درازن می گوید: ما نمیتوانیم تاثیر سیاسی این کار را آینده نگری کنیم؛ ما فقط میتوانیم این واقعیت ها را به گوش مردم برسانیم و توجه آنها را به این عنوان مهم جلب کنیم.

آلودگی هوا و قوانین تازه در مورد آن

برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است

مقاله های مرتبط:


مقابله با عوارض آلودگی هوا با بروکلی و امگا

هوای آلوده، حتی در سطوح پایین نیز خطر فوت را جهت ما به طور جدی زیاد کردن می دهد. برطبق تحقیقات تازه آلودگی هوا میتواند

با مصرف ویتامین B قلب خود را از خطرات آلودگی هوا حفظ نمایید

کنترل تاثیرات مضر آلودگی هوا با مصرف ویتامین 

محافظت از قلب در برابر مضرات آلودگی هوا با ویتامین 

آلودگی هوا و قوانین تازه در مورد آن

واژه های کلیدی: آلودگی هوا | شرایط زندگی | ویتامین | مطالعه | آلودگی | ویتامین | بهداشتی | زندگی | محققان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz